Wiceszef MON odwiedził polskich żołnierzy w Niemczech

/ http://www.wojsko-polskie.pl/pl/articles/z-zycia-wojska-s/wiceminister-na-cwiczeniu-pk-allied-spirit-viii-42018-01-29/

Wczoraj wiceminister obrony narodowej Tomasz Szatkowski przebywał z roboczą wizytą w Ośrodku Szkoleniowym Armii USA (Joint Multinational Readiness Center) w Hohenfels podczas międzynarodowego ćwiczenia taktycznego z wojskami pk. Allied Spirit VIII. Wiceszefowi MON-u towarzyszyli Dowódca Generalny RSZ gen. dyw. Jarosław Mika oraz dowódca 12. Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Rajmund Andrzejczak — informuje portal wojsko-polskie.pl.

Podczas ćwiczenia obecni byli także Zastępca Dowódcy Wojsk Lądowych w Europie gen. dyw. Timothy McGuire oraz Dowódca Ośrodka Szkoleniowego w Hohenfels gen. bryg. Antonio Aguto.

Ćwiczenie organizowane jest  dwa razy w roku przez Dowództwo Wojsk Lądowych w Europie (United Army in Europe). Głównym celem ćwiczenia jest zwiększenie interoperacyjności i gotowości Sił NATO. W br. Polska po raz pierwszy uczestniczy w tym przedsięwzięciu szkoleniowym w ponadstandardowym wymiarze (ok. 1300 żołnierzy). Wśród ćwiczących znajdują się m. in. żołnierze z 12. Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina oraz Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód z Elbląga, którzy wchodzą w skład kierownictwa ćwiczenia — czytamy na portalu.

W ćwiczeniu trwającym od 15 stycznia do 5 lutego 2018 r. udział bierze blisko 4100 żołnierzy. Ponad połowa to Amerykanie, obok których ćwiczą żołnierze z Albanii, Czech, Danii, Kanady, Litwy, Łotwy, Polski, Rumunii, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Źródło: wojsko-polskie.pl.

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Pierwszy akt oskarżenia - oskarżeni o udział w dzikiej reprywatyzacji

/ ms.gov.pl

Jest pierwszy akt oskarżenia sporządzony przez Prokuraturę Regionalną we Wrocławiu związany z tzw. dziką reprywatyzacją warszawską; wszystkich śledztw w takich sprawach jest 365 - poinformował minister sprawiedliwości-prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

"To jest pierwszy akt oskarżenia wobec siedmiu osób, w tym wpływowych osób, również dwóch znanych adwokatów warszawskich, ale w toku jest kilkaset postępowań" - dodał Ziobro podczas konferencji prasowej w siedzibie Prokuratury Krajowej.

Dyrektor departamentu ds. przestępczości gospodarczej PK prok. Michał Ostrowski sprecyzował, że siedem osób oskarżonych zostało "łącznie o 24 przestępstwa, gdzie wartość szkody zbliża się do 300 mln zł".

"Czyny te były popełnione w latach 2010-2015. Dotyczą one, gdy chodzi o wątek reprywatyzacyjny, adresów przy ulicach: Siennej 29, Twardej 8, Twardej 10 i Królewskiej 39. Tutaj mieliśmy do czynienia z wyłudzeniem praw i roszczeń do nieruchomości metodą na tzw. kuratora" - dodał.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl