Wiceszef MON odwiedził polskich żołnierzy w Niemczech

/ http://www.wojsko-polskie.pl/pl/articles/z-zycia-wojska-s/wiceminister-na-cwiczeniu-pk-allied-spirit-viii-42018-01-29/

Wczoraj wiceminister obrony narodowej Tomasz Szatkowski przebywał z roboczą wizytą w Ośrodku Szkoleniowym Armii USA (Joint Multinational Readiness Center) w Hohenfels podczas międzynarodowego ćwiczenia taktycznego z wojskami pk. Allied Spirit VIII. Wiceszefowi MON-u towarzyszyli Dowódca Generalny RSZ gen. dyw. Jarosław Mika oraz dowódca 12. Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Rajmund Andrzejczak — informuje portal wojsko-polskie.pl.

Podczas ćwiczenia obecni byli także Zastępca Dowódcy Wojsk Lądowych w Europie gen. dyw. Timothy McGuire oraz Dowódca Ośrodka Szkoleniowego w Hohenfels gen. bryg. Antonio Aguto.

Ćwiczenie organizowane jest  dwa razy w roku przez Dowództwo Wojsk Lądowych w Europie (United Army in Europe). Głównym celem ćwiczenia jest zwiększenie interoperacyjności i gotowości Sił NATO. W br. Polska po raz pierwszy uczestniczy w tym przedsięwzięciu szkoleniowym w ponadstandardowym wymiarze (ok. 1300 żołnierzy). Wśród ćwiczących znajdują się m. in. żołnierze z 12. Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina oraz Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód z Elbląga, którzy wchodzą w skład kierownictwa ćwiczenia — czytamy na portalu.

W ćwiczeniu trwającym od 15 stycznia do 5 lutego 2018 r. udział bierze blisko 4100 żołnierzy. Ponad połowa to Amerykanie, obok których ćwiczą żołnierze z Albanii, Czech, Danii, Kanady, Litwy, Łotwy, Polski, Rumunii, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Źródło: wojsko-polskie.pl.

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wypadek na przejeździe kolejowym

/ policja

Trzy osoby zostały poszkodowane w wyniku wypadku, do jakiego doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym między Gościeszynem a Adamowem koło Wolsztyna w Wielkopolsce. Ranni to pasażerowie samochodu, który zderzył się z szynobusem.

Do wypadku doszło w niedzielę przed godz. 18. Jak tłumaczył podkom. Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji, samochód, którym podróżowała 3-osobowa rodzina, wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy. Według wstępnych ustaleń policji do wypadku doprowadziła najprawdopodobniej ograniczona widoczność spowodowana intensywnymi opadami deszczu.

„W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby podróżujące autem - kobieta, dziecko i mężczyzna, który kierował samochodem”

– powiedział Święcichowski.

Jak dodał, przejazd samochodów przez przejazd, na którym doszło do zdarzenia jest już możliwy, natomiast nadal wstrzymany jest ruch pociągów na trasie z Poznania do Wolsztyna. Utrudnienia w ruchu kolejowym mają potrwać do czasu zakończenia oględzin.

Według radia RMF, które jako pierwsze poinformowało o zdarzeniu, pasażerowie podróżujący szynobusem zostali przewiezieni podstawionym autobusem na dworzec w Wolsztynie.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl