Na Słowacji o bezpieczeństwie w Europie Środkowej

/ mat. SG WP / http://sgwp.wp.mil.pl/pl/1_1617.html

W Bratysławie odbyło się spotkanie szefów sztabów państw Europy Środkowej, którego gospodarzem był Naczelny Dowódca Sił NATO w Europie gen. Curtis Scaparrotti i słowacki szef obrony gen. Milan Maxim (na zdj. w środku) - informuje oficjalny portal Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

W konferencji uczestniczył szef Sztabu Generalnego WP generał broni Leszek Surawski. Obecni byli również szefowie sztabów z Czech, Węgier, Słowenii, Chorwacji, Rumunii i Bułgarii.

Wśród najważniejszych tematów, omówionych podczas spotkania były m.in. zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa regionalnego i wspólnych ćwiczeń wojskowych. Gospodarz konferencji, słowacki szef obrony gen. Milan Maxim przedstawił również informację nt. transformacji sił zbrojnych Słowacji - czytamy na portalu.

Spotkanie szefów sztabów państw Europy Środkowej było okazją do wzmocnienia wzajemnej współpracy wojskowej oraz jedności w zwalczaniu aktualnych i przyszłych zagrożeń bezpieczeństwa regionalnego i międzynarodowego. 

Źródło: SG WP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wypadek na przejeździe kolejowym

/ policja

Trzy osoby zostały poszkodowane w wyniku wypadku, do jakiego doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym między Gościeszynem a Adamowem koło Wolsztyna w Wielkopolsce. Ranni to pasażerowie samochodu, który zderzył się z szynobusem.

Do wypadku doszło w niedzielę przed godz. 18. Jak tłumaczył podkom. Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji, samochód, którym podróżowała 3-osobowa rodzina, wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy. Według wstępnych ustaleń policji do wypadku doprowadziła najprawdopodobniej ograniczona widoczność spowodowana intensywnymi opadami deszczu.

„W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby podróżujące autem - kobieta, dziecko i mężczyzna, który kierował samochodem”

– powiedział Święcichowski.

Jak dodał, przejazd samochodów przez przejazd, na którym doszło do zdarzenia jest już możliwy, natomiast nadal wstrzymany jest ruch pociągów na trasie z Poznania do Wolsztyna. Utrudnienia w ruchu kolejowym mają potrwać do czasu zakończenia oględzin.

Według radia RMF, które jako pierwsze poinformowało o zdarzeniu, pasażerowie podróżujący szynobusem zostali przewiezieni podstawionym autobusem na dworzec w Wolsztynie.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl