Na Słowacji o bezpieczeństwie w Europie Środkowej

/ mat. SG WP / http://sgwp.wp.mil.pl/pl/1_1617.html

W Bratysławie odbyło się spotkanie szefów sztabów państw Europy Środkowej, którego gospodarzem był Naczelny Dowódca Sił NATO w Europie gen. Curtis Scaparrotti i słowacki szef obrony gen. Milan Maxim (na zdj. w środku) - informuje oficjalny portal Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

W konferencji uczestniczył szef Sztabu Generalnego WP generał broni Leszek Surawski. Obecni byli również szefowie sztabów z Czech, Węgier, Słowenii, Chorwacji, Rumunii i Bułgarii.

Wśród najważniejszych tematów, omówionych podczas spotkania były m.in. zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa regionalnego i wspólnych ćwiczeń wojskowych. Gospodarz konferencji, słowacki szef obrony gen. Milan Maxim przedstawił również informację nt. transformacji sił zbrojnych Słowacji - czytamy na portalu.

Spotkanie szefów sztabów państw Europy Środkowej było okazją do wzmocnienia wzajemnej współpracy wojskowej oraz jedności w zwalczaniu aktualnych i przyszłych zagrożeń bezpieczeństwa regionalnego i międzynarodowego. 

Źródło: SG WP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Pierwszy akt oskarżenia - oskarżeni o udział w dzikiej reprywatyzacji

/ ms.gov.pl

Jest pierwszy akt oskarżenia sporządzony przez Prokuraturę Regionalną we Wrocławiu związany z tzw. dziką reprywatyzacją warszawską; wszystkich śledztw w takich sprawach jest 365 - poinformował minister sprawiedliwości-prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

"To jest pierwszy akt oskarżenia wobec siedmiu osób, w tym wpływowych osób, również dwóch znanych adwokatów warszawskich, ale w toku jest kilkaset postępowań" - dodał Ziobro podczas konferencji prasowej w siedzibie Prokuratury Krajowej.

Dyrektor departamentu ds. przestępczości gospodarczej PK prok. Michał Ostrowski sprecyzował, że siedem osób oskarżonych zostało "łącznie o 24 przestępstwa, gdzie wartość szkody zbliża się do 300 mln zł".

"Czyny te były popełnione w latach 2010-2015. Dotyczą one, gdy chodzi o wątek reprywatyzacyjny, adresów przy ulicach: Siennej 29, Twardej 8, Twardej 10 i Królewskiej 39. Tutaj mieliśmy do czynienia z wyłudzeniem praw i roszczeń do nieruchomości metodą na tzw. kuratora" - dodał.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl