Nowe technologie w walce z kolejkami na uczelniach

/ EdgarCurious; pixabay.com / Creative Commons CC0

Na Wydziale Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej uruchomiono zintegrowany z ogólnouczelnianym systemem Moja PG, system kolejkowy do dziekanatu i Wydziałowej Komisji Stypendialnej. Wkrótce identyczny zostanie wprowadzony także na Wydziale Mechanicznym.

Projekt, w ramach pierwszego budżetu obywatelskiego Politechniki Gdańskiej, realizował zespół studentów WETI i WM. Studenci byli zaangażowani w jego realizację zarówno w zakresie projektowania, jak i od strony technicznej oraz biznesowej. Pracowali w kilkuosobowych zespołach: informatycznym, elektronicznym i mechanicznym.

- W ramach budżetu obywatelskiego wpłynęły dwa wnioski dotyczące systemu kolejkowego. Oba zostały zaakceptowane i przyznano po 30 tys. zł na ich realizację. Studenci z obu wydziałów połączyli siły i zamiast kupować gotowy produkt postanowili stworzyć system dedykowany, wykorzystujący funkcjonującą już Elektroniczną Legitymację Studencką oraz ogólnouczelniany system informatyczny zarządzany przez Centrum Usług Informatycznych - mówi dr inż. Krzysztof Nowicki, doc. PG z Katedry Teleinformatyki na WETI.

Prace nad systemem prowadzono przez rok na WETI i WM w ramach projektów grupowych na studiach II stopnia. Studenci opracowali m.in. terminale dla pracowników dziekanatu, aplikację internetową służącą do administracji systemu, prototyp interfejsów użytkownika, oraz szczegółową ponad 90-stronicową specyfikację wymagań systemowych. Zakupiony został sprzęt, m.in. drukarka biletowa i czytnik RFID. Przeprowadzono też ankiety preferencji wśród studentów.

Jak działa system kolejkowy? W holu przy dziekanacie na WETI stanęło urządzenie przypominające wyglądem biletomaty znane z innych instytucji. Student loguje się za pomocą karty studenckiej. Następnie wybiera właściwą kolejkę, np. „elektronika i telekomunikacja” i odbiera wydrukowany numerek. Stanowiska w dziekanacie wyposażone są w tablety ze specjalną aplikacją. Przygotowana jest również aplikacja mobilna, która pozwala na zdalne zarezerwowanie miejsca w kolejce. W późniejszym terminie przewidywane są jej kolejne rozszerzenia, w tym rejestracja na konkretny dzień i godzinę, czy możliwość anulowania wizyty.

- Głównym celem systemu było zmniejszenie nadmiernej liczby studentów przebywających w kolejce pod drzwiami do dziekanatu lub WKS. Duży wyświetlacz z numerkami oraz (niedługo zostanie wydana) aplikacja mobilna pozwolą na odejście od drzwi i odczekanie na swoją kolej na przykład… na wykładzie. Integracja systemu kolejkowego z systemem MojaPG pozwala na pobranie informacji o osobie w kolejce (imię, nazwisko, numer indeksu), co następnie jest wyświetlane na terminalach dla pracowników dziekanatu, pozwalając im na przygotowanie odpowiednich dokumentów studenta, który za chwilę wejdzie do dziekanatu. - mówi Robert Jankowski, student drugiego semestru na studiach II stopnia na WETI, pełniący rolę kierownika grupy projektowej WETI.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, media.pg.gda.pl, infowire.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Arogancja Tuska jest niewiarygodna! Wziął się za pouczanie jak dbać o... dobre imię Polski

Donald Tusk / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk podczas konferencji prasowej w Brukseli stwierdził, że podczas spotkań z europejskimi liderami stara się dbać... o dobre imię Polski. Może warto mu zatem przypomnieć wpisy z Twittera, w których atakował nasz kraj?

Pytany o ocenę napięcia na linii Polska-Izrael, Tusk powiedział na konferencji prasowej w Brukseli, że rozmawiał na ten temat w piątek na marginesie prac Rady Europejskiej z premierem Mateuszem Morawieckim.

Przedstawiłem mu moją ocenę sytuacji w jakiej znalazła się Polska oraz wnioski jakie płyną z moich spotkań z europejskimi liderami, w czasie których też poruszałem tę kwestię i starałem się zadbać o dobre imię naszego kraju w czasie tych rozmów

- zarzekał się Tusk i jak zwykle wykorzystał okazję, by zaatakować obecny rząd.

Wszyscy ciężko pracowaliśmy w Polsce, ja też przez ostatnie 30 lat, nad dobrymi relacjami Polski ze światem zewnętrznym, w tym Izraelem i wspólnotą żydowską. Nie możemy pozwolić aby ktoś w kilka tygodni zrujnował całą tę robotę. Nie jest jeszcze za późno na konkretne działania, tak jak nie jest za późno na zwykłą ludzką przyzwoitość

- mówił przewodniczący Rady Europejskiej.

Przypomnijmy zatem, jak Tusk "dbał" o dobre imię Polski. Ostatnio, gdy rozgorzała dyskusja wokół ustawy o IPN były premier za rozpowszechnianie kłamliwego sformułowania "polskie obozy śmierci" obarczył... Polaków.

Nie trzeba szukać daleko, by znaleźć inne przykłady jego "walki o dobre imię Polski".

Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawisłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media – strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie 

- atakował Polskę i rząd w listopadzie ubiegłego roku.

CZYTAJ WIĘCEJ: Za te słowa Tusk powinien odpowiedzieć - bezczelny atak na polski rząd

Ale czego się spodziewać po człowieku, który nawet składając świąteczne życzenia nie jest w stanie powstrzymać się od aluzji uderzających w polski rząd.

CZYTAJ WIECEJ: A mógł złożyć życzenia - po prostu... On jednak nie wytrzymał. Chodzi o Tuska

Zdjęcie Tuska i premiera Mateusza Morawieckiego zamieścił na Twitterze poseł Dominik Tarczyński.

I chyba miał rację - co do memów...

 

Źródło: PAP, 300polityka.pl, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl