Nowy rywal Jakiego i Trzaskowskiego

/ By Mister No, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=54572995

Patrykowi Jakiemu i Rafałowi Trzaskowskiemu doszedł kolejny rywal w walce o fotel włodarza stolicy. - Podjąłem decyzję o starcie w wyborach naprezydenta m.st. Warszawy. Jestem przygotowany, by służyć Warszawie i będę dobrym gospodarzem - oświadczył dziś stołeczny radny Piotr Guział (niezrzeszony).

Będzie to drugi start Guziała w wyborach na prezydenta stolicy. W 2014 r., jako kandydat Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej, uzyskał 8,54 proc. poparcia - trzeci wynik po urzędującej prezydent Hannie Gronkiewicz-Waltz i kandydacie PiS Jacku Sasinie.

Guział jest znany m.in. jako były burmistrz warszawskiego Ursynowa oraz autor dwóch wniosków o referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz z urzędu prezydent stolicy.

- Podjąłem decyzję o starcie w wyborach na Prezydenta m.st. Warszawy

 - poinformował radny w przesłanym PAP oświadczeniu. Jak ocenił, do decyzji tej upoważnia go "bardzo dobry" wynik w wyborach sprzed czterech lat, a także "20 lat doświadczenia w samorządzie warszawskim, w tym doświadczenie burmistrza Ursynowa i od 1998 r. pięć kolejnych wygranych wyborów na radnego, z czego trzykrotnie jako przedstawiciel ugrupowania lokalnego, a nie partii politycznej".

- Żaden z moich rywali nie ma takich osiągnięć samorządowych. To dowód na to, że jestem godny zaufania, przygotowany, by służyć Warszawie i będę dobrym gospodarzem

 - dodał Guział.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wypadek na przejeździe kolejowym

/ policja

Trzy osoby zostały poszkodowane w wyniku wypadku, do jakiego doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym między Gościeszynem a Adamowem koło Wolsztyna w Wielkopolsce. Ranni to pasażerowie samochodu, który zderzył się z szynobusem.

Do wypadku doszło w niedzielę przed godz. 18. Jak tłumaczył podkom. Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji, samochód, którym podróżowała 3-osobowa rodzina, wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy. Według wstępnych ustaleń policji do wypadku doprowadziła najprawdopodobniej ograniczona widoczność spowodowana intensywnymi opadami deszczu.

„W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby podróżujące autem - kobieta, dziecko i mężczyzna, który kierował samochodem”

– powiedział Święcichowski.

Jak dodał, przejazd samochodów przez przejazd, na którym doszło do zdarzenia jest już możliwy, natomiast nadal wstrzymany jest ruch pociągów na trasie z Poznania do Wolsztyna. Utrudnienia w ruchu kolejowym mają potrwać do czasu zakończenia oględzin.

Według radia RMF, które jako pierwsze poinformowało o zdarzeniu, pasażerowie podróżujący szynobusem zostali przewiezieni podstawionym autobusem na dworzec w Wolsztynie.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl