Patryk Jaki sadzi dęby. "Warszawa potrzebuje więcej zieleni"

/ Twitter.com/@PatrykJaki

Warszawa potrzebuje więcej zieleni. Jeśli zostanę prezydentem stolicy, będę o nią dbał - zieleń pozwala naszemu miastu oddychać i pozwala na co dzień walczyć ze smogiem - powiedział dziś kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki

Jaki na konferencji prasowej w Lesie Bemowskim mówił, że jeśli zostanie prezydentem Warszawy, bardzo ważne dla niego będzie dbanie o warszawską zieleń.

- Ważne będzie dla mnie dbanie, aby odbudować tę tkankę, która daje powietrze i pozwala walczyć na co dzień w stolicy ze smogiem

 - podkreślił.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy wziął udział w akcji sadzenia 21 dębów. Przekonywał, że jeśli zostanie prezydentem miasta, takie akcje będą miały "charakter instytucjonalny".

- Warszawa potrzebuje więcej zieleni, więcej drzew. Warszawa potrzebuje tego, aby odbudowywać tę naturalną tkankę, która pozwala naszemu miastu oddychać

 - oświadczył Jaki.

Według niego zieleń w stolicy jest "często degradowana przez decyzje urzędników i prace deweloperów".

Burmistrz Bemowa Michał Grodzki zwracał uwagę, że lasy rosną również na terenach prywatnych.

- Ponad 13 tys. działek leśnych, to są działki osób prywatnych i warto, żeby one razem z nami dbały wspólnie o las. Nie tylko władze publiczne, nie tylko instytucje, nie tylko nadleśnictwa musza dbać o to, aby w Warszawie mogły rosnąć drzewa, abyśmy mogli oddychać czystym powietrzem

 - zauważył burmistrz. Dodał, że "warto wspierać" właścicieli lasów, bo - jak stwierdził - "do tej pory byli oni zostawieni praktycznie sami sobie".

Prezes Stowarzyszenia Leśników i Właścicieli Lasów Stefan Traczyk również ocenił, że obecna władza zostawiła prywatnych właścicieli "samych sobie".

- Prywatne lasy podlegają nadzorowi starosty, czyli prezydent Warszawy. Przez te trzy kadencje tak naprawdę dla tych właścicieli nikt nic nie zrobił

 - powiedział Traczyk. Dodał, że jego Stowarzyszenie przygotowuje projekt zmian prawnych, który ma na celu utworzenie w Polsce Izb Leśnych. Miałyby one zrzeszać prywatnych właścicieli lasów. Zadaniem Izb byłoby umożliwienie współpracy właścicieli.

Zdaniem Traczyka, jeśli Jaki po wygranych wyborach wsparłby Stowarzyszenia Leśników i Właścicieli Lasów w przygotowywanym projekcie, to jego wdrożenie byłoby "skuteczne".

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rowerowy złodziej zatrzymany

Wpadł złodziej rowerów / dolnoslaska.policja.gov.pl

Policjanci z komendy miejskiej we Wrocławiu, realizując czynności operacyjne, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o 26 kradzieży, w tym 11 kradzieży rowerów z terenu miasta. Działając w tej sprawie funkcjonariusze odzyskali już skradziony sportowy jednoślad o wartości ponad 10 tys. złotych. Okazało się, że sprawca kradł również torebki oraz plecaki, a następnie wykorzystywał znajdujące się wewnątrz karty bankomatowe i płacił zbliżeniowo za swoje zakupy.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław - Śródmieście współdziałając z policjantami pionu kryminalnego z wrocławskiej komendy miejskiej, namierzyli mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże mienia. Okazał się nim 28-latek przebywający aktualnie na terenie miasta.

Policjanci mając podejrzenia od pewnego czasu obserwowali mężczyznę mogącego mieć związek z kradzieżami. Funkcjonariusze ustalili, że przebywa on w jednym z miejscowych hosteli. Tam też dokonali jego zatrzymania, ujawniając przy 28-latku też blisko 20 porcji amfetaminy oraz przedmioty mogące służyć do popełniania przestępstw i wykroczeń.

Sprawdzenia potwierdziły, że jest również osobą poszukiwaną listem gończym.

Po dalszych czynnościach okazało się, że mężczyzna ma na swoim koncie 11 kradzieży jednośladów z terenu Wrocławia o łącznej wartości ponad 27 tysięcy złotych. Podejrzany oprócz rowerów kradł również damskie torebki z zawartością, plecaki oraz telefony. W przestępczym procederze miał dostęp do portfeli z pieniędzmi, dokumentów, a także kart bankomatowych. Skradzionymi kartami bankomatowymi dokonał co najmniej 10 nieuprawnionych transakcji zbliżeniowych.

Potwierdzono też, że 28-latek kradł rowery za pomocą nożyc, po czym sprzedawał je przypadkowym osobom lub oddawał do lombardu. Uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczał na własne potrzeby.

Właśnie w jednym z takich punktów policjanci pionu operacyjnego z Wrocławia odzyskali sportowy rower o wartości ponad 10 tysięcy złotych, który następnie przekazali jego właścicielce. Kobieta nie kryła zadowolenia ponieważ zawodowo wykorzystuje swój jednoślad do treningów i rywalizacji wśród profesjonalistów. Tylko w tym roku, na odzyskanym rowerze, zdobyła I miejsce w Mistrzostwach Polski w Kryterium Ulicznym, w kategorii do 23 lat.

Zatrzymany przez policjantów 28-latek, trafił prosto do aresztu i usłyszał 26 zarzutów. Przyznał się do popełnienia wszystkich zarzucanych czynów. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl