Koronka do Miłosierdzia na ulicach

/ By Wald-Burger8 - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=39833724

W kilkuset miastach świata w piątek o godz. 15.00, w 10. rocznicę beatyfikacji spowiednika św. s. Faustyny ks. Michała Sopoćki, wierni odmówią na skrzyżowaniach ulic koronkę do Bożego Miłosierdzia – podał zespół Iskra Bożego Miłosierdzia.

Akcję "Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata" zainicjował opiekun duchowy działającego przy parafii Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi Zespołu Iskra Bożego Miłosierdzia jezuita o. Remigiusz Recław.

Pierwsza koronka odbyła się w Łodzi na 111 skrzyżowaniach i zgromadziła kilkaset osób. Jak czytamy na stronie internetowej wydarzenia, w tym roku udział zgłosiło ponad 200 miast z Polski. Modlitwa odbędzie się m.in. w Łodzi, Warszawie, Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Zielonej Górze, Wrocławiu i w Piotrkowie Trybunalskim. W niektórych z nich odmawiana będzie w kilku miejscach. W Krakowie wierni pomodlą się m.in. na placu przed kościołem św. Kazimierza Królewicza z Krakowa, na placu Centralnym obok pomnika "Solidarności", na skrzyżowaniu al. Solidarności i ul. Zuchów oraz na skrzyżowaniu al. Solidarności i ul. Struga.

W Warszawie modlitwa odbędzie się u zbiegu al. Niepodległości i ul. Domaniewskiej, obok stacji metra Wilanowska, na skrzyżowaniach al. Lotników i ul. Kaczmarskiego oraz ulic Gotarda i Gintrowskiego, a także na skrzyżowaniu ulic Dobra i Tamka. Modlitwa odbędzie się też przy kościele św. Stanisława Biskupa, przy wejściu do metra Marymont od strony ul. Gdańskiej i pod krzyżem przy wejściu do metra Marymont od strony ul. Gdańskiej.

Do akcji dołączyły także grupy z Belgii, Niemiec, Włoch, Litwy, Słowacji, Kanady, Haiti, Argentyny, USA, Wybrzeża Kości Słoniowej, Australii, Izraela i z Japonii.

Jak informują organizatorzy, uczestnicy akcji modlić się będą w tym roku o miłosierdzie dla siebie, bliskich, Polski, Kościoła i świata oraz "za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą". Dodają, że w akcję może włączyć się każdy.

Aby to zrobić, wystarczy znaleźć się o godz. 15 na skrzyżowaniu i łącząc się duchowo z innymi, odmówić samotnie lub w grupie Koronkę do Bożego Miłosierdzia

 – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej wydarzenia. Organizatorzy zaznaczyli, że uczestnicy organizują się spontanicznie przy pomocy plakatów, e-maili, SMS-ów, ogłoszeń w lokalnej prasie, na portalach społecznościowych lub przez ogłoszenia parafialne.

- Może właśnie ten kwadrans wspólnego wołania w Godzinie Miłosierdzia do Boga Przedwiecznego roznieci iskry wiary, nadziei i miłości w letnich ludzkich sercach

 – napisali organizatorzy. Podkreślili, że informację o dołączeniu do akcji należy przesłać na adres iskra111@onet.eu.

Wydarzenie patronatem honorowym objął metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś. Wykaz miejsc, w których odmawiana będzie koronka jest dostępny na stronie internetowej www.iskra.info.pl.

Koronka do Miłosierdzia Bożego to modlitwa, którą Jezus Chrystus miał podyktować św. siostrze Faustynie Kowalskiej w czasie prywatnego objawienia 13 i 14 września 1935 roku w Wilnie. Koronkę najczęściej odmawia się o godz. 15.00, w godzinę śmierci Jezusa.

Ks. Michał Sopoćko był spowiednikiem św. s. Faustyny Kowalskiej i propagatorem kultu Miłosierdzia Bożego. W 1941 r. założył Zgromadzenie Sióstr Jezusa Miłosiernego. Papież Benedykt XVI beatyfikował go 28 września 2008 w Białymstoku

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rowerowy złodziej zatrzymany

Wpadł złodziej rowerów / dolnoslaska.policja.gov.pl

Policjanci z komendy miejskiej we Wrocławiu, realizując czynności operacyjne, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o 26 kradzieży, w tym 11 kradzieży rowerów z terenu miasta. Działając w tej sprawie funkcjonariusze odzyskali już skradziony sportowy jednoślad o wartości ponad 10 tys. złotych. Okazało się, że sprawca kradł również torebki oraz plecaki, a następnie wykorzystywał znajdujące się wewnątrz karty bankomatowe i płacił zbliżeniowo za swoje zakupy.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław - Śródmieście współdziałając z policjantami pionu kryminalnego z wrocławskiej komendy miejskiej, namierzyli mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże mienia. Okazał się nim 28-latek przebywający aktualnie na terenie miasta.

Policjanci mając podejrzenia od pewnego czasu obserwowali mężczyznę mogącego mieć związek z kradzieżami. Funkcjonariusze ustalili, że przebywa on w jednym z miejscowych hosteli. Tam też dokonali jego zatrzymania, ujawniając przy 28-latku też blisko 20 porcji amfetaminy oraz przedmioty mogące służyć do popełniania przestępstw i wykroczeń.

Sprawdzenia potwierdziły, że jest również osobą poszukiwaną listem gończym.

Po dalszych czynnościach okazało się, że mężczyzna ma na swoim koncie 11 kradzieży jednośladów z terenu Wrocławia o łącznej wartości ponad 27 tysięcy złotych. Podejrzany oprócz rowerów kradł również damskie torebki z zawartością, plecaki oraz telefony. W przestępczym procederze miał dostęp do portfeli z pieniędzmi, dokumentów, a także kart bankomatowych. Skradzionymi kartami bankomatowymi dokonał co najmniej 10 nieuprawnionych transakcji zbliżeniowych.

Potwierdzono też, że 28-latek kradł rowery za pomocą nożyc, po czym sprzedawał je przypadkowym osobom lub oddawał do lombardu. Uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczał na własne potrzeby.

Właśnie w jednym z takich punktów policjanci pionu operacyjnego z Wrocławia odzyskali sportowy rower o wartości ponad 10 tysięcy złotych, który następnie przekazali jego właścicielce. Kobieta nie kryła zadowolenia ponieważ zawodowo wykorzystuje swój jednoślad do treningów i rywalizacji wśród profesjonalistów. Tylko w tym roku, na odzyskanym rowerze, zdobyła I miejsce w Mistrzostwach Polski w Kryterium Ulicznym, w kategorii do 23 lat.

Zatrzymany przez policjantów 28-latek, trafił prosto do aresztu i usłyszał 26 zarzutów. Przyznał się do popełnienia wszystkich zarzucanych czynów. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl