Melania Trump w Afryce. Spotkania z tym słoniem długo nie zapomni - FOTO i WIDEO

Melania Trump / flickr.com/The White House/Public Domain

Żona amerykańskiego prezydenta Melania Trump wybrała się w podróż po Afryce, podczas której kolejno odwiedza Ghanę, Malawi, Kenię i Egipt. Podczas swej wizyty w Parku Narodowym Nairobi amerykańska Pierwsza Dama przyglądała się kilku młodym słoniom. Jeden z nich wpadł na nią z takim impetem że z trudem utrzymała równowagę.

Amerykańskie media uważają zgodnie, że Melania Trump z niezwykłą gracją reprezentuje podczas podróży do Afryki swój kraj. Z niegasnącym uśmiechem bierze udział w spotkaniach z przywódcami, ich żonami, oraz innych aktywnościach, takich jak wizyty w sierocińcach, szkołach, czy rezerwatach dla dzikich zwierząt.

Właśnie podczas wizyty w Parku Narodowym w Nairobi Melania Trump przeżyła bliskie spotkanie z młodym słoniem. Na nagraniu krążącym po mediach widać, że słoniątko wpadło na nią z takim impetem, że Pierwsza Dama z trudem zachowała równowagę. 

Amerykańskie media donoszą również o skandalu, jaki wywołał strój Melanii Trump, w którym wybrała się do Nairobi. Konkretnie chodzi o kapelusz, który założyła Pierwsza Dama w trakcie safari. Nakrycie głowy żony prezydenta USA przypominało tzw. hełm korkowy lub tropikalny - jeden z symboli europejskiego kolonializmu.

Źródło: x-news.com, CNN, niezalezna.pl


SONDA
Wczytuję sondę...

Tagi
Wczytuję komentarze...

PGNiG zapowiada: Będą kolejne kontrakty gazowe. W tym roku ogłosimy jeszcze kilka

Wiceprezes PGNiG zapowiada kolejne kontrakty gazowe spółki / pgnig.pl/materiały prasowe

Wiceprezes PGNiG ds. handlowych Maciej Woźniak powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że w najbliższych tygodniach spółka planuje ogłoszenie "kilku" kontraktów gazowych.

- To jest pierwszy z serii tego typu kontraktów. Będzie ich kilka, będziemy je ogłaszać jeszcze w tym roku, w najbliższych tygodniach

 – powiedział dziś Woźniak po uroczystym podpisaniu kontraktów na długoletnie dostawy amerykańskiego LNG. [polecam:http://niezalezna.pl/240962-sukces-polityki-energetycznej-polski-pgnig-kupi-gaz-z-usa-znacznie-tanszy-niz-rosyjski]

Maciej Woźniak powiedział Polskiej Agencji Prasowej, że wejście kapitałowe PGNiG w budowę amerykańskich terminali to „jest jakaś opcja, którą spółka może w przyszłości rozważyć", choć w tym momencie „jeszcze się tym nie zajmuje”.

We wtorek późnym wieczorem PGNiG poinformowało o podpisaniu dwóch umów długoterminowych na dostawy gazu skroplonego LNG z amerykańskimi firmami Venture Global Calcasieu Pass, LLC oraz Venture Global Plaquemines LNG, LLC. [polecam:http://niezalezna.pl/240915-mamy-dlugoterminowe-kontrakty-na-gaz-z-usa]

Każda z umów zakłada zakup przez PGNiG po około 1 mln ton LNG (tj. około 1,35 mld m3 gazu ziemnego po regazyfikacji) rocznie przez 20 lat.

Dostawy mogą być przedmiotem dalszego obrotu przez spółkę na międzynarodowych rynkach i będą realizowane w formule free-on-board, oznaczającej odbiór towaru przez kupującego w porcie załadunku.

Dostawy od Venture Global Calcasieu Pass oraz Venture Global Plaquemines LNG będą realizowane za pośrednictwem powstających instalacji produkcyjnych w Luizjanie, tj. odpowiednio: Calcasieu Pass LNG w Calcasieu Parish o planowanym terminie zakończenia budowy nie wcześniej niż w 2022 r. oraz Plaquemines LNG w Plaquemines Parish o planowanym terminie zakończenia budowy nie wcześniej niż w 2023 r.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl