„Super Niania” znowu obraża! Tym razem na celownik wzięła... katolików i Beatę Szydło

Dorota Zawadzka / twitter.com/screenshot/@SuperNiania

W lipcu tego roku tzw. "Super Niania" nazwała odpoczywających nad Bałtykiem Polaków - "Januszami" i "Grażynami", bo nie podobały jej się licznie rozstawione na plaży parawany. Blednąca "gwiazdka" TVN postanowiła znowu kogoś obrazić. Tym razem padło na Beatę Szydło i katolików. Zawadzka skomentowała wczoraj twitt, w którym była premier polskiego rządu zachęcała do czytania Pisma Świętego. "Już rozumiem pewne braki intelektualne tej pani. Jeśli przeczytała tylko tę jedną książkę"- napisała Zawadzka.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Skąd w nich tyle pogardy? Kolejna "gwiazdka" obraża wypoczywających nad Bałtykiem Polaków

"Gwiazdka" znana z telewizji TVN lubi kąśliwie komentować różne sprawy na swoim profilu na Twitterze. Co jakiś czas zdarza jej się kogoś obrazić. Wczoraj postanowiła wbić szpilę byłej premier, Beacie Szydło, ale w tym samym wpisie udało jej się także obrazić katolików, szydząc z Pisma Świętego.

Ciekawe, czy pani Zawadzka odważyłaby się na podobny komentarz w odniesieniu np. do Koranu?

Wszystkim dyskutującym o książkach i bibliotekach-dedykuję. Najwspanialsza i najmądrzejsza księga. Dla wszystkich. Wystarczy ta jedna. Czytajcie! Naprawdę warto!

- napisała Beata Szydło na Twitterze.

Do wpisu byłej premier odniosła się "Super Niania"

Komentarzy pod prowokacyjnym twittem Zawadzkiej było niewiele, ale za to dosadne.

 

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Są pieniądze na wymianę starych pieców

Piec / pixabay.com/JerzyGorecki /creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

Samorząd województwa dolnośląskiego przeznaczy 59 mln zł na dofinansowanie wymiany starych kotłów i pieców na ekologiczne systemy ogrzewania. Pod koniec roku ma ruszyć nabór wniosków o dofinansowanie

W walce ze smogiem, oprócz uchwał, musi być też zapewnione wsparcie finansowe, dlatego uruchamiamy kolejne 59 mln zł. To duże środki, jeśli do tego dołożą się gminy, które na swoim obszarze będą wspierały wymianę starych kotłów i pieców to naprawdę wiele możemy zrobić dla ochrony powietrza na Dolnym Śląsku

- powiedział na konferencji prasowej marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Pod koniec roku ma ruszyć nabór wniosków o dofinansowanie. Wnioski będą mogły składać zarówno osoby fizyczne, jak i instytucje, w tym samorządy, spółdzielnie mieszkaniowe i organizacje pozarządowe. Marszałek dodał, że dofinansowanie może pokryć maksymalnie 85 proc. kosztów inwestycji.

Na wsparcie w pierwszej kolejności będą mogły liczyć projekty, w których rezygnuje się z tradycyjnego ogrzewania paliwem stałym, np. węglem na rzecz podłączenia instalacji do sieci ciepłowniczej. Jeśli takie podłączenie jest niemożliwe lub nieopłacalne samorząd dopłaci do instalacji nowoczesnych, ekologicznych źródeł ogrzewania, takich jak pompy ciepła, kotły na biomasę.

Jerzy Michalak, członek zarządu województwa zaznaczył, że wszystkie te instalacje muszą spełniać normy dla ekoprojektu, które będą obowiązywały od 2020 roku. - Muszą także być efektywne energetycznie, tzn. dostarczać tyle ciepła, ile potrzeba danemu budynkowi czy instytucji. To także skłoni beneficjentów do tego, żeby przeprowadzać audyty energetyczne tak, aby dostosować nową instalację do potrzeb konkretnego budynku – powiedział Michalak.

Z Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 na walkę ze smogiem na Dolnym Śląsku samorząd województwa przeznaczy łącznie 1,5 mld zł.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl