"Wyborcza" próbowała sprowokować Nosowską. A ona... pokazała klasę!

Kasia Nosowska / fot. YouTube

"Z uporem maniaka próbuję powiedzieć, że nie jestem w stanie stanąć po którejś stronie tego muru" - mówi Nosowska w wywiadzie dla piątkowej "Gazety Wyborczej". Wokalistka pytana przez dziennikarza o tzw. "wojnę polsko-polską" odpowiada: "Nie ma w tym dla mnie miejsca".

W piątkowej rozmowie dla "GW" Katarzyna Nosowska opowiada głównie o najnowszym solowym krążku, który ma dziś swoją premierę. 

Ten rok jest dla mnie szczególny. Po raz pierwszy w swoim życiu czuję, że mam jakąś sprawczość, że mogę wziąć za siebie odpowiedzialność. „Basta” jest natomiast zamknięciem pewnego etapu, najtrudniejszego w moim życiu. Te teksty pisałam niemal pismem automatycznym. Musiałam to zrobić, żeby z tym wszystkim skończyć. Musiałam to z siebie wyrzucić.

- mówi Nosowska o nowej płycie.

Niestety, jak to w "Gazecie Wyborczej", nawet wywiad z ciekawym artystą nie jest wolny od nawiązań do polityki. Tym razem jednak redaktor "GW" musiał się zdziwić. Mimo swojego prowokującego pytania, Nosowska nie dała się wciągnąć w polityczną dyskusję:

Rzadko przechodzisz na płycie z poziomu osobistego na ogólny, ale zdarza się: "Pnie się do góry mur, co nas różni", "Gilotynowanie jest już w planach". A tak bardzo nie chciałaś zabierać zdania w wojnie polsko-polskiej.

- pyta Nosowską Jarek Szubrycht. Odpowiedź Nosowskiej była tak stanowcza, że... dziennikarz skończył wywiad:

Ogromna jest ta presja, z każdej ze stron. A ja z uporem maniaka próbuję powiedzieć, że nie jestem w stanie stanąć po którejś ze stron tego muru, bo po żadnej z nich nie poczuję się u siebie.

- mówi Nosowska.

Mam wrażenie, jakby wszyscy byli w amoku, jakby się nażarli czegoś toksycznego. W obu obozach widzę te same wąskie źrenice. Nie chcę tak patrzeć na świat, to jest szaleństwo.


 - przekonuje wokalistka.

Agresja rodzi agresję. Nie można być tolerancyjnym tylko dla swoich. Nie wydaje mi się, że gdyby można było siłą, podniesionym głosem czy transparentem sprawić, żeby cokolwiek zmieniło się na lepsze. Nie ma w tym dla mnie miejsca.

- dodaje.

Płyta pt. "Basta" od dziś w sprzedaży. POSŁUCHAJ promującego ją singla "Nagasaki":

 

 

Źródło: "Gazeta Wyborcza", niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Warszawę czekają weekendowe utrudnienia w ruchu

/ Pixabay/ 1209

W związku z remontem ulic oraz wydarzeniami sportowymi w zbliżający się weekend warszawiacy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu. Dotyczy to m.in. rejonu ul. Obozowej na Woli, Świątyni Opatrzności w Wilanowie oraz Łazienek Królewskich.

Od piątku od godz. 21, do soboty do godz. 8 drogowcy zamkną ul. Obozową w kierunku al. Prymasa Tysiąclecia. Tam, ze względu na zły stan techniczny drogi na odcinku od ul. Płockiej do Wawrzyszewskiej, wymieniona zostanie nawierzchnia. Objazd został wytyczony ulicami J. Ostroroga i Wawrzyszewską. Zamknięty odcinek będzie można objechać także jadąc ulicami Płocką, Wolską i al. Prymasa Tysiąclecia.

W sobotę warszawskie ulice zostaną przejęte przez rowerową pielgrzymkę. Rowerzyści ruszą o godz. 10 sprzed kościoła św. Stanisława Kostki na ul. kard. S. Hozjusza i pojadą trasą: Felińskiego, Krasińskiego, pl. Wilsona, Krasińskiego, Wybrzeże Gdyńskie, Wybrzeże Gdańskie, Grodzka, al. Solidarności, Kapucyńska, Miodowa, pl. Zamkowy, Krakowskie Przedmieściem pod kościół św. Anny.

Potem o godz. 11.30 cykliści wyruszą w dalszą trasę. Przejadą Miodową, Kapucyńską, al. Solidarności, mostem Śląsko-Dąbrowskim, al. Solidarności, Radzymińską, Kosmowskiej, Grodzieńską, Radzymińską, Naczelnikowską, Księcia Ziemowita, Swojską, Janowiecką do parafii św. Trójcy w Ząbkach.

Kolejny etap pielgrzymki rozpocznie się o godz. 13, gdy uczestnicy wyruszą w kierunku ul. Chełmżyńskiej i dalej ulicami Stepową, Korkową, Związkową, Łysakowską, Kaczeńca, Wydawniczą, Bosmańską, Rzeźbiarską pod kościół Matki Bożej Królowej Polski.

Ostatni odcinek pielgrzymki ruszy o 14.30 i pojedzie z ul. Rzeźbiarskiej ulicami VII Poprzeczną, Wydawniczą, Lucerny, Kadetów, Wałem Miedzeszyńskim, mostem Siekierkowskim, Wałem Zawadowskim, Spiralną, Kobylańską, Łuczniczą, Biedronki, Obornicką, Wiertniczą, Przyczółkową, Klimczaka do Świątyni Opatrzności Bożej.

Również w sobotę odbędzie się inne wydarzenie sportowe - Irena Women’s Run, czyli pięciokilometrowy bieg, poświęcony pamięci Ireny Szewińskiej - najwybitniejszej polskiej lekkoatletki. Celem biegu jest przede wszystkim promocja zdrowego, aktywnego trybu życia wśród kobiet.

Bieg rozpocznie się o godz. 12. Start i meta znajdują się na ul. Agrykola. Uczestniczki przebiegną przez Łazienki Królewskie, a następnie ulicami: Gagarina (jezdnią w kierunku ul. Belwederskiej) – Belwederska – Al. Ujazdowskie – Piękna – Górnośląska – Myśliwiecka i do mety. W związku z tym w sobotę w godz. 11.30-13 ulice na trasie biegu będą wyłączone z ruchu, podobnie jak wyjazd z ul. Parkowej na ul. Gagarina, a także połączenie ulic Klonowej i Bagatela z Al. Ujazdowskimi. Utrzymany natomiast zostanie wyjazd z al. Szucha w ul. Koszykową. Jadący Al. Ujazdowskimi od strony pl. Trzech Krzyży będą musieli skręcić w prawo w ul. Piękną, a z ul. Rozbrat trzeba będzie skręcić w lewo w ul. Łazienkowską.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl